čtvrtek 21. března 2019

Střípky z Univerzity volného času

Výživa a jarní detox s Terezou Kukol

Terezka je úžasná výživová poradkyně. Moc pěkně se na ni dívá, dobře se ji poslouchá a když nabídla našim studentkám všech věkových skupin možnost se nechat zvážit a přeměřit na bio-impendačním přístroji, byla jsem zvědavá, kolik jich tuto příležitost využije.
Terezka přijela o hodinu dřív a sálek se postupně plnil. Podmínkou měření bylo mít bosé nohy, aby došlo ke kontaktu s měřícími jednotkami přístroje. Sálek zabrblal, protože ženy chodí na přednášky fešné, skoro by se dalo říct, že vystajlované a teď najednou "tohle" :-).
Než jsem v hlavě zformulovala možnost využití místnosti s výměnnými fondy jako šatny, tak ženy byly bosé. Než jsem dvakrát mrkla, byly bez punčocháčů i ponožek a to i ty, co měly kalhoty.
Vůbec netuším, jak to udělaly a nevím, co mě víc překvapilo, jestli ta rychlost, zručnost nebo zkušenost :-) se svlékáním :-). Příště se musím paní H. zeptat, jak to udělala, protože to může být dovednost, která se může někdy hodit :-). Protože mít kalhoty, sundat si punčocháče a opět mít kalhoty, to by ani velký mág a kouzelník David Copperfield nedokázal :-) v přímém přenosu tak rychle :-).


Trénování paměti s Mgr. Helenou Orálkovou aneb co můžete udělat s šálou?

Univerzitu volného času rozběhla v naší knihovně Katka. Udělala si kurz trenérky paměti a naše studentky postupně učila mít radost z různých pomůcek, co se jim říká kognitivní zásoby, pro mozek, aby jim tyto zásoby naskočily v časech potřeby.
Včera její místo přebrala nová lektorka Helenka.
Pokaždé to začíná podobně. První hodina je tak nějak seznamovací a pak se z účastnic stane školní třída i se zasedacím pořádkem, který je dodržován i v případě, že někdo ten den chybí :-).
V rámci seznámení se lektorky se studentkami a probíranou látkou, tedy pamětí, fantazií a koučováním mozku, se měly studentky zamyslet nad jiným využitím trenérčiny šály v jiném prostředí, například v džungli. A měly napsat deset možností a z nich pak pro ostatní vybrat tu nejzajímavější a říct ji. Padaly různé návrhy. Mohla by sloužit jako minisukně, tma na spaní, jako první pomoc při zlomenině, past na lov zvěře, nošení věcí, nošení dětí, jako sítko na cezení, jako tašku, jako polštář pod hlavu, na odhánění hmyzu, jako provaz, rozpáranou, aby se člověk v džungli neztratil, jako stínítko, na přetahování pro děti... Bylo toho spousta.
A aby to mělo nějaký konec, tak se lektorka zeptala, jestli má někdo ještě nějaký využití pro šálu v buši. A ta poslední možnost byla "oběsit se" :-))).


Žádné komentáře:

Okomentovat